2021 m. kovo 18 d., ketvirtadienis

Ar įmanoma išmokti kalbos per mėnesį?


O per 100 valandų? O jei savarankiškai? Ir ką reiškia - išmokti? Šitai bandysiu sužinoti artimiausiu metu. Neseniai užsiregistravau į korėjiečių kalbos kursus. Jie turėjo būti gana intensyvūs, bet, jei atvirai, jie pasirodė daugiau varginantys nei naudingi. Mokytoja tikrai labai stengėsi viską išaiškinti, bet ar tai kad tikėjausi kažko kito, ar kad nuotoliniai mokymai, ar šiaip daug žmonių grupėje. Aišku, dar ir darbo kintantis grafikas prisidėjo, kad negalėjau lankyti pamokų, o tai kelia įtampą dar labiau. Ką supratau, jog iš tikrųjų mėgstu mokytis savarankiškai. Manau, esu pakankamai įgudus mokytis savarankiškai, atsirinkti, ko reikia, ir ko nereikia, plius - tikslas - kam mokausi. Taigi, kažkaip gaila tapo 4 valandų per savaitę tokiems kursams, kai tiek laiko tikrai galiu mokytis savarankiškai žymiai efektyviau. Tad mečiau korėjiečių kalbos kursus ir grįžau prie vokiečių. Kadangi vokiečių teko truputį mokytis tiek mokykloje, tiek universitete, manau, turiu neblogus pagrindus. Tačiau nenoriu mokytis kalbos lėtai. Apskritai, atsižvelgiant į mūsų įsiminimo galimybes, kalbų iš tikrųjų reikėtų mokytis intensyviai, nes tokiu atveju daug daug kartoji. Ir taip, ne veltui kartojimas vadinamas mokslų motina.


Taigi, kaip atrodys mano greitasis kalbos mokymasis? Pirmiausia pasikeičiau kalbą telefone. Keistas jausmas. Pribloškiantis toks. Tsakant, natūraliuoju būdu bandau įsisavinti kalbą arba bent jau žodyną. Klausausi visokių dainų vokiečių kalba, bandau mokytis tekstus, versti. Žiūriu įvairius video vokiečių kalba. Galvoju, reikia susirasti savo mėgstamus serialus įgarsintus vokiškai ir pasileisti fonui. Nebus streso dėl neaiškaus turinio, o ausis pratinsis prie girdimų garsų. Dar parsisiunčiau anki korteles, kurias svaipinu vos atsibudus, ir prieš miegą, ir šiaip random dienos metu. Kol kas tik žodyno plėtimui, vėliau prisidėsiu ir pratimus. Taip pat į anki fiksuoju nežinomus žodžius, tad bus lengva fiksuoti, kiek žodžių per tuos kelis mėnesius įsisavinsiu.

Nežinau, kaip kiti, bet man reikia gramatikos. Aš noriu suprasti, kas kaip ir kodėl veikia. Kai mokiausi korėjiečių, aptikau nuostabų youtube kanalą, kur korėjietė aiškino vienokius ar kitokius aspektus. Ir kaip ji puikiai aiškino visas tarimo subtilybes, liežuvio padėtį, oro srautus. Ir viename epizode ji sako "na, ne lingvistams gi dėstau", ką ji norėjo pasakyti, jog nenori savo žiūrovų apkrauti bereikalinga nepažįstama terminija, o aš kaip tik džiaugiausi, kai ji tai darė, nes man taip tik viskas aiškiau atrodė, o ne šiaip "darykite va taip, kaip aš darau", nors tu nematai absoliučiai nieko, kas toje burnoje darosi.


Tad susiradau vadovėlį su klikbaitiniu pavadinimu - vokiečių kalba per 100 valandų. Kažkas gali pasakyti, jog tai nerealu, tačiau pagalvokim, kas yra 100 valandų. Pavyzdžiui, korėjiečių pirmas lygis buvo 15 savaičių po 4 valandas (du užsiėmimai). Kas tėra vos 60 valandų ir beveik 4 mėnesiai. Aš savo iššūkiui skyriau 60 dienų. T.y. į tas 60 dienų sutalpinsiu 100 valandų. Taip bandysiu intensyviau mokytis naujų dalykų ir nuolat kartoti jau išmoktus.

Kaip matuosiu sėkmę? Paprastai. Išsikėliau sau tikslą pasiekti B1 lygį. Kol kas neturiu didelių tikslų imti ir versti iš vokiečių kalbos, tačiau nespjaunu į šią galimybę. O čia skelbiuosi motyvacijai, kad nekiltų noras chaltūrint, nes bus gėda tiek prisišnekėjus. Tačiau dar labiau norėjau pasidalinti viena kieta nuoroda. Marburgo universitetas kaip tik organizuoja nemokamas online paskaitas (tiek kalbos, tiek kitų dalykų). Nesu tikra, ar ten galima užsiregistruoti ne studentams, tačiau tikrai ne studentams prienami įvairūs savarankiško mokymosi lingvistikos kursai, tereikia užsiregistruoti: https://oer-vlc.de/

Sėkmės mums visiems :D

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą